maja

Przedstawiamy Ci Maję – radosną ośmiolatkę, która marzy o tym by biegać, jeździć na rowerze, chodzić po górach i uczyć się razem ze swoją klasą. Do niedawne wszystkie te rzeczy były codziennością Mai, ale od sierpnia 2015 kiedy zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy kości (osteosarcoma kości udowej) stały się marzeniami.

Jaka jest Maja?

Maja ma waleczną naturę. Do tej pory pokazywała ją w sporcie – chodziła do klasy sportowej i uwielbiała rywalizację oraz walkę na boisku, bieżni, stoku narciarskim czy na torze łyżwiarskim. Teraz Maja ma nietypowego przeciwnika – ciężką chorobę, która niejednego dorosłego potrafi załamać. Ale Maja nie odpuszcza. Każdego dnia z uśmiechem i determinacją walczy o swoje życie i zdrowie. To twarda dziewczynka, o duszy wojowniczki.

Co lubi?

Jest wielką fanką serialu młodzieżowego Violetta i kanału bajkowego Disney Channel. Jednym z jej marzeń jest to żeby mieć pokój taki jaki ma Violetta. Jak można się łatwo domyślić jej ulubionym kolorem jest fioletowy.

crocus-100134_1280

Co będzie robić Maja jak wyzdrowieje?

Maja wróci do swojego życia sprzed choroby. Będzie biegać po trawie, pływać w jeziorze, jeździć na rowerze, wygrzewać się na słońcu i godzinami rozmawiać z przyjaciółmi. Pojedzie z dziadkami do Zakopanego bo uwielbia chodzić po górach.

Po chorobie wróci do szkoły. Obecnie ma indywidualne nauczanie. Jeśli jest w szpitalu to przychodzi do niej nauczycielka ze szpitala, a kiedy jest w domu to przychodzi do niej jej wychowawczymi.

Oczywiście będzie też wychodzić na spacery, ze swoimi ukochanym psem – Yorkiem Ziko.

Jak wygląda leczenie Mai?

Maja leczy się w Instytucie Matki I Dziecka w Warszawie. Zakończyła 10 tygodniową chemioterapię. Przeszła operację guza i wstawienie endoprotezy. Niestety czeka ją jeszcze długa chemioterapia,  bolesna i długa rehabilitacja.

Na co zbiera pieniądze?

Pieniądze potrzebne są na bardzo kosztowną rehabilitację oraz sprzęt rehabilitacyjny. Bardzo zależy nam na tym żeby w jak największym stopniu przywrócić sprawność nogi tak aby Maja mogła chodzić.

Jak możesz pomóc Mai?

Maja pozostaje pod opieką Fundacji Zdążyć z Pomocą, która zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi ze zbiórką pieniędzy. Pod tym linkiem znajduje się informacja o numerze konta, na które możesz wpłacić pieniądze by pomóc Mai http://dzieciom.pl/podopieczni/27524

landscape-792996_1280

Jak jest rola fundacji Run and Fun?

Fundacja Rund and Fun, wspiera Maje w informowaniu o zbiórce pieniędzy dla niej. Chcemy żeby wiadomość o tym, że ta wspaniała, waleczna dziewczynka potrzebuje pomocy dotarła do jak największej liczby osób.

Fundacja Run and Fun zajmuje się promocją sportu i aktywności fizycznej. Ponieważ Majka to zapalona sportsmenka to postanowiliśmy ją wesprzeć w walce z chorobą.