MATEUSZ SKOLIMOWSKI – trener

Absolwent AWF w Warszawie. Uczelnia, którą ukończył pozwoliła mu na kształcenie się w kierunku, który zawsze był jego pasją. Zdrowy i sportowy tryb życia towarzyszył mu od wczesnych lat dzieciństwa. Uprawiał koszykówkę,  lekkoatletykę i podnoszenie ciężarów. Aktualnie jest trenerem w jednym z Warszawskich klubów sportowych oraz instruktorem Kick-Boxingu.  Nieobce są mu też treningi Muay Tai czy Brazylijskie jiu-jitsu. Startował w amatorskich zawodach MMA oraz w sportowym Jiu Jitsu. Na studiach specjalizował się w kulturystyce. Pasjonuje się bieganiem, uczestniczył w licznych zawodach biegowych, półmaratonach i maratonach.

MAGDALENA SKOLIMOWSKA – dietetyk

Magister inżynier Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Absolwentka SGGW w Warszawie. Właścicielka poradni dietetycznej W Dobrej Formie. Posiada wiedzę nie tylko z zakresu dietetyki, ale także jakości żywności, bezpieczeństwa i higieny żywności, procesów technologicznych oraz zarządzania jakością. W planowaniu jadłospisów kieruje się przede wszystkim zasadami zdrowego odżywiania. Zwraca szczególną uwagę na dopasowanie diety do indywidualnych potrzeb odbiorcy i właściwe jej zbilansowanie oraz wykształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych.

ADRIAN ŚWIDERSKI – wolontariusz

Pierwszy półmaraton przebiegłem 8 lat temu. Od tamtej pory biegam regularnie. Jest to najprostsza forma aktywności na, którą zawsze znajdę czas. Bieganie nie wymaga specjalnych przygotowań. Wbrew pozom wcale nie jest to drogi sport. Najczęściej biegam blisko domu po ścieżce nad Wisłą. Dzięki temu będąc w mieście jestem blisko natury. W lecie spotykam bobry, sarny a w zimie zdarza mi się ścigać z dzikami i lisami. Poza tym raz w roku staruję w maratonie.  Zwiedzam na biegowo Polskę startując na dystansach od 10 do półmaratonu. Klika lat temu wiozłem udział w Biegu Rzeźnika. 76 km to był spory wysiłek ale nagrodzony pięknymi  bieszczadzkimi widokami.Teraz myślę, że skupię się na bieganiu półmaratonów bo to sprawia mi najwięcej przyjemności. Może jakiś start zagraniczny ale wszystko jeszcze w planach bo biegać można wszędzie. Biegania staram się nie demonizować ale traktować je jako drogę do utrzymania formy i dzięki temu spędzam czas z przyjaciółmi, bo to nasza wspólna pasja. Jest to sport fenomen, który mogę polecić jako balans między dniem codziennym a chwilą dla siebie, która daje uspokojenie i ruch, który jest tak prosty i naturalny. Wystarczy tylko wyjść z domu i zacząć biec.

KATARZYNA GOLJAN – koordynatorka projektu

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – wydział psychologii. Studia ukończyła w 2001 roku i od tamtego czasu pracowała jako trener / szkoleniowiec psycholog, prowadząc szkolenia, wykłady i warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W szkole podstawowej trenowała pływanie w warszawskiej Polonii a następnie przeniosła się do Legii zaczynając swoją przygodę z Pięciobojem Nowoczesnym. Reprezentowała Polskę na Pucharach i Mistrzostwach Świata. Medalistka Mistrzostw Świata w kadrze juniorów. Obecnie łączy swoją pasję sportową z działaniami psychologicznymi.