„Ćwicz po zdrowie na Ursynowie” to projekt mający na celu podnoszenie sprawności fizycznej mieszkańców dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, w tym także osób starszych.

ulotka2

 

Dla kogo?

Projekt skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców dzielnicy Ursynów, głównie osób w przedziale wiekowym 50 +.

W jakim celu?

Celem planowanych działań jest przeciwdziałanie regresowi funkcji organizmu oraz zwiększenie motywacji do podejmowania aktywnych form działania w czasie wolnym przez osoby starsze w okresie 8 miesięcy aktywnych ćwiczeń odbywających się 2 razy w tygodniu. Pośrednio zaplanowane działania mają stanowić również zachętę do zmiany stylu życia tych osób, zapobiegać występowaniu, ograniczających zmian zachodzących w układzie ruchowym (szkielecie, mięśniach).

Gdzie?

Regularne zajęcia sportowe odbywać się będą w Domu Kultury Stokłosy (ul. Lachmana 5) oraz w Lesie Kabackim. Spotkania z dietetykiem oraz zaplanowane testy sprawnościowe będą odbywać się również w Domu Kultury Stokłosy.

Kiedy?

Zajęcia sportowe na sali będą odbywać się w poniedziałki w godzinach popołudniowych 18.30-20.30. Zajęcia w Lesie Kabackim będą odbywać się w czwartki w godzinach popołudniowych 17:00-19:00. Dokładne terminy rozpoczęcia zajęć podane zostaną w harmonogramie.

 

Działania dodatkowe

Dodatkowo uczestnicy trzykrotnie spotkają się z dietetykiem, w celu zdobycia wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania oraz dokonania analizy składu masy ciała.

Ponadto zorganizowane zostaną testy sprawnościowe pod opieką trenera, dzięki którym uczestnicy, na przestrzeni czasu trwania projektu, będą mogli sprawdzać jakie zmiany zachodzą w ich sprawności.

www.ursynow.pl

www.sport.ursynow.pl

www.facebook.com/warszawa.ursynow

dzu

logotyp_Urynow

syrenka